ČERVENCOVÉ TENISOVÉ

SOUSTŘEDĚNÍ ŽACTVA

V posledním červencovém týdnu se konalo již druhým rokem na Tyršově stadionu tenisové soustředění žactva. Protože první dny byly poznamenány poněkud nepříznivějším počasím, zeptal jsem se vedoucího trenéra PaeDr Jana Kovače, jak se s touto situací vypořádali.

Kromě rozvoje pohybové dovedností na stadionu, jsme jeden den uspořádali cyklistický výlet do Dobříně. Na místním hřišti si děti procvičovaly jízdu "zručnosti". Ve středu odpoledne jsme šli na krytý bazén (otevřené koupaliště v Roudnici není!). Že se to všem dětem líbilo, nemusím snad ani zdůrazňovat.V pohybovém programu se našel vždycky čas i na dobrou svačinku. “

Můj dotaz:

Kdo všechno se s tebou o děti stará?“

Odpověď:

Jsou to trenéři Jaromír Lisec, Josef Boško, Mgr.Šárka Dvořáková a Bc.Adam Rybář .“
Předposlední den kromě výuky tenisových prvků probíhala i atletická všestrannost včetně vyhodnocení jednotlivých disciplín.

Poslední den se konala krátká tenisová rozcvička a pak tenisové soutěže prověřující získané tenisové dovednosti a u vyspělejších žáků i tenisové turnaje.

Na závěr byli celkovému vyhodnocení přítomni i rodiče a rozdílení cen se zúčastnil i starosta tělocvičné jednoty Sokol Roudnice Vojta Válek.

Tenisové soustředění se tak jako loni všem líbilo jistě i díky obětavé práci a přístupu k dětem všech trenérů.

Miroslav Vanžura, vzdělavatel T.J. Sokol Roudnice n.L.

Fotografie ze soustředění můžete vidět tady

březen 2024